UCZNIOWIE POMAGAJĄ- KSIĄŻKAMI PRZEDSZKOLAKÓW WSPIERAJĄ

W ramach program wychowawczego „Z uważnością przez cały rok- Pomoc i wspieranie”, w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „UCZNIOWIE POMAGAJĄ- KSIĄŻKAMI PRZEDSZKOLAKÓW WSPIERAJĄ”. Przez cały miesiąc, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły chętnie włączyli się zbiórkę książek, by móc je przekazać Przedszkolu Publicznemu w Połańcu. Ilość zebranych książek dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, przerosła nasze oczekiwania! To dzięki Waszemu bezinteresownemu wsparciu mogłyśmy przekazać gigantyczne pudła prezentowe wypełnione po brzegi pięknymi książeczkami, które będą rozwijać wyobraźnie, wzbogacać słownictwo, rozbudzać ciekawość i zachęcać do czytania książek już od najmłodszych lat! Ten przedświąteczny czas był idealnym momentem na obdarowanie przedszkolaków zebranymi książkami.

Dnia 15. 12. 2023 roku organizatorzy zbiórki Zofia Sowińska i Karolina Guzik wraz z wolontariuszami odwiedziły Publiczne Przedszkole w Połańcu, by wręczyć zebrane książki. Panie Dyrektor Anna Kaniszewska i Beata Mika wraz z grupą Smerfów, Kotków i Motylków bardzo miło i serdecznie przywitały naszych wolontariuszy, wprowadzając tym samym w świąteczny nastrój. W magiczny sposób Pani Zosia wzbudziła w dzieciach ciekawość i chęć otworzenia książkowych prezentów. Nasza uczennica Amelka przeczytała przedszkolakom jedna z podarowanych książeczek a dzieci z grupy Smerfy zaśpiewały piękną świąteczną piosenkę. Przekazane książeczki powędrowały do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Połańcu oraz do Przedszkola Publicznego Filia nr 1 i 2 a także do żłobka Kraina Malucha. Bardzo ślicznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom,  nauczycielom, pracownikom szkoły, księgarni „Atena”, Bibliotece Publicznej w Połańcu, którzy włączyli się w naszą akcję! Dziękujemy bardzo!

Organizatorzy : Zofia Sowińska, Karolina Guzik, Agnieszka Dudek