Pozytywne myślenie daje wzmocnienie!

Bycie optymistą to nie lada wyczyn dla każdego z nas, ale o wiele łatwiej jest nim być, jeśli wokół mamy ludzi pozytywnie zakręconych, uśmiechniętych i dzielących się z innymi dobrą energią. O tym, że pozytywne myślenie o sobie i o innych daje nam wzmocnienie, utwierdzają nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Połańcu, gdzie w dniach 16-18 maja 2023 zostało zrealizowane już ostatnie działanie w ramach programu  „Zdrowy rok szkolny”.

            16 maja nasze drzewo tematyczne zostało obwieszone pozytywnymi myślami uczniów zapisanymi na kolorowych wstążkach. W ten sposób mogli się podzielić swoim optymizmem z innymi. Gazetka tematyczna wykonana przez Panią Ewę Sajkiewicz przybliżyła tematykę podejmowanych działań. Pani Alina Switek i pani Roksana Nowak poprowadziły na boisku szkolnym ulubiony przez nas taniec Belgijkę, która jak zawsze wprowadziła wszystkich tancerzy w pozytywny nastrój.

            17 i 18 maja hol główny tętnił życiem i pozytywnymi emocjami za sprawą gier zespołowych
i kolorowanek, które pozwoliły uczniom aktywnie i miło spędzić czas podczas przerw międzylekcyjnych. Nie zabrakło uśmiechu, wspólnej zabawy i samych zdrowych emocji. Uczniowie mogli wykazać się swoimi  zdolnościami plastycznymi, stworzyć piękne prace, których tematem były pozytywne myśli o sobie. W tych dniach również fotobudka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pani Alicja Gujska- Śledź włączyła naszą szkołę w kampanię społeczną #dobreslowo, która miała na celu propagowanie wśród uczniów i nauczycieli dzielenie się miłym słowem i gestem z otaczającymi nas ludźmi. Przygotowana przez panią pedagog audycja uświadomiła wszystkim słuchaczom, że czasami proste gesty i miłe słowa kierowane do drugiej osoby mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia naszego i innych a świadomość, że nie jesteśmy sami i są wokół nas ludzie, na których możemy liczyć dodaje skrzydeł i podnosi poczucie wartości.

            A teraz zapraszamy do krótkiej relacji przygotowanej przez Panią Aleksandrę Kowenię z pomocą uczennicy Oliwi Kot i życzymy samych pozytywnych myśli o sobie i o innych!

kliknij aby obejrzeć film

Koordynator: Małgorzata Sokołowska

Zaangażowane osoby: Alicja Gujska – Śledź, Karolina Guzik, Ewa Sajkiewicz, Grażyna  Kamińska, Mirosława Młodzińska, Marzena Rybak, Aleksandra Kowenia, Agnieszka Malińska, Agnieszka Dudek, Roksana Nowak.