Konkurs Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Kolędowy czas”

Dnia 13 i 14 grudnia 12.2022 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Kolędowy czas”.  Oranizatorami tej uroczystości w tym roku była p. Roksana Nowak  i p. Elżbieta Wnuk. Był on przeznaczony dla uczniów naszej Szkoły.  Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: wicedyrektorzy : p. Małgorzata Sokołowska i p. Dominika Mikoda oraz p. Roksana Nowak, p. Elżbieta Wnuk, p. Małgorzata Dalmata-Konwicka, p. Elżbieta Leśniak.  W ocenie brano pod uwagę: staranność wykonania (dykcję, interpretację, intonację, emisję), dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, walory wokalne, pomysłowość i oryginalność wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania, integracja społeczności szkolnej i prezentacja talentów muzycznych.

 W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział aż 93 uczniów. Każdemu występowi towarzyszył dreszczyk emocji, a dla wielu wykonawców było to pierwsze wystąpienie przed tak dużą publicznością. Nie zabrakło ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły prezentacje. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie w zależności od wieku. Jury przyznało następujące miejsca:

–  w kategorii pierwszej  – oddział przedszkolny i klasa I :

  • 1 miejsce – Michał Macias
  • 2 miejsce – Kamil Kierys i Maksymilian Bugaj
  • 3 miejsce – Lena Wróbel

 –  w kategorii drugiej  – klasa IV-VIII :

  • 1 miejsce – Aleksandra Zugaj
  • 2 miejsce – Magdalena Malińska
  • 3 miejsce – Gabriela Koza
  • Wyróżnienie: Anna Janeczek

–  w kategorii trzeciej  – klasa II-III :

  • 1 miejsce – Dorota Dragon
  • 2 miejsce – Agata Zielińska i Antoni Duda
  • 3 miejsce – Lena Łukaszek, Piotr Kowalik i Natalia Puto

Nagrody ufundowali sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie:

HMP STROJNY RECYKLING

DYL Auto Części

Zaprezentowane zostały zarówno tradycyjne, wszystkim znane kolędy oraz współczesne pieśni bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w wyjątkową atmosferę świąteczną.