Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu po raz kolejny przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

31 Finał WOŚPjuż wkrótce, 29 stycznia 2023 roku.

W tym roku GRAMY DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH! Hasło przewodnie: „CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ!” oznacza, iż będziemy zbierać środki na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy zakupione przez Fundację WOŚP urządzenia posłużą wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować – bez względu na wiek pacjentów.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20% wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku wystąpiła ona u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu, z czego prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów). W przebiegu sepsy, w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8%. Dlatego w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Jako że nieobojętny jest nam los innych, zwłaszcza chorych i cierpiących, MY również GRAMY dla WOŚP.

18 STYCZNIA w holu głównym szkoły zostanie zorganizowany CHARYTATYWNY KIERMASZ SŁODKOŚCI, zaś 19 i 20 stycznia (w trakcie 1, 2 i 3 lekcji) oraz 24 stycznia (podczas spotkania z rodzicami) będziemy KWESTOWAĆ w naszej szkole ze STACJONARNYMI PUSZKAMI SZTABOWYMI. W związku z powyższym gorąco zachęcamy wszystkich członków społeczności szkolnej i przyjaciół placówki do przyłączenia się  do naszej zbiórki i wspólnej akcji na rzecz WOŚP 2023. Chętne osoby prosimy o przyniesienie w dniu 18 STYCZNIA różnego rodzaju wypieków: ciast, ciasteczek, rogalików, babeczek itp. z przeznaczeniem na kiermasz słodkości.

ZaGrajMy Razem! Liczy się każda złotówka!

RAZEM możemy sprawić, że pomoc nadejdzie w porę, że czyjeś życie nie zgaśnie.

RAZEM możemy WIĘCEJ!

GRAJMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

Pamiętajmy, że dobro powraca, więc dzielmy się nim.

Organizatorzy