Razem na Święta

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Dzięki drobnym gestom pamięci, miłym słowom i okazanej życzliwości, może stać się jeszcze bardziej magiczny.

W grudniu 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4. edycji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem „Razem na Święta”.

Głównym celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Tym razem, włączając się do akcji, chcieliśmy wyrazić  pamięć, wdzięczność i szacunek dla osób szczególnie ważnych w życiu naszej szkoły – emerytowanych nauczycieli. To oni przez lata dbali o wykształcenie pokoleń połańczan, włożyli wiele trudu i serca w ich wychowanie.

Zarówno uczniowie, jak i my, opiekunowie, z radością przystąpiliśmy do działania. Mamy nadzieję, że własnoręcznie przygotowane kartki sprawiły obdarowanym przyjemność, a świąteczne życzenia od społeczności szkolnej były miłym akcentem wprowadzającym w atmosferę Bożego Narodzenia.

 

Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i udział w akcji #RazemnaŚwięta.

 

Katarzyna Połetek

Urszula Żurawska