Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów  klas I – VIII  odbędzie się 1 września 2021 r. o godz 9:00 w budynku szkoły. O godzinie 8:00 w kościele p.w. MBWW w Połańcu będzie miała miejsce msza święta, na którą chętni uczniowie udają się z rodzicami. Nie organizujemy grupowego wyjścia ze szkoły.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego dowozy będą tak jak w każdy dzień szkolny, czyli o godz 7:50, a odwozy o godz 10:30. Uczniowie wchodzą do szkoły przydzielonymi wejściami. Dojeżdżający udają się na świetlicę. O godzinie 9:00 uczniowie wchodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych.

Przy wejściu na teren szkoły  i  w przestrzeni wspólnej – korytarze szkolne –  w budynku szkoły obowiązują maseczki  ochronne.  Po wejściu do szkoły uczniowie są zobowiązani zdezynfekować ręce.

Po wejściu do sal uczniowie nie muszą przebywać w maseczkach ochronnych.

Rodziców/prawnych opiekunów proszę o pozostanie przed budynkiem szkoły (wyjątek stanowią rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych, którzy wraz z dziećmi udają się do szatni i tam oczekują na wychowawcę), co jest zgodne z wytycznymi MEN, MZ, GIS. Nadal obowiązuje zarządzenie nr 26/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie wprowadzenia procedur ochrony uczniów i pracowników placówki przed Covid-19 umieszczone w poniższym załączniku.

Wszystkich proszę o dostosowanie się do powyższych zasad, za co serdecznie dziękuję.

Dyrektor Szkoły