Sukces naszych uczniów na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym

30 października 2019 roku w hali sportowej GOSiR w Zagnańsku odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona Dziewcząt i Chłopców. Turniej ten współorganizowany jest przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, Świętokrzyski Związek Badmintona, GOSiR w Zagnańsku oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku.

Uczestników zawodów, młodzież oraz opiekunów ze szkół z całego województwa, życząc jednocześnie zdrowej, sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników w turnieju, powitali: prezes WSZS w Kielcach – pani Alicja Stradomska, wiceprezes WSZS w Kielcach – pan Dariusz Kos, dyrektor ZSP nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku – pani Marzanna Moćko.

Po raz kolejny zawody na szczeblu wojewódzkim rozegrane na hali sportowej w Zagnańsku zgromadziły rzesze sympatyków tego sportu, zarówno zawodników, opiekunów, trenerów, sędziów, kibiców, działaczy sportowych i innych entuzjastów badmintona, co stało się okazją do integracji środowiska sportowego, wymiany doświadczeń, omówienia kolejnych sportowych przedsięwzięć i projektów. W tym dniu na hali w Zagnańsku zawodnikom towarzyszył duch sportowej rywalizacji, a opiekunom i działaczom sportowym przyjazna, twórcza atmosfera.

W rywalizacji wzięło udział około 60 zawodników w kategoriach wiekowych klas 7 – 8, reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa. Rywalizacja prowadzona była w dwóch kategoriach, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Do zawodów tak wysokiej rangi udało się awansować naszym zawodnikom, którzy regularnie biorą udział w zajęciach prowadzonych w sekcji badmintona w ramach projektu Program „Klub”- edycja 2019. Każdy mecz rozgrywano do trzech wygranych pojedynków, a pojedynek do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Drużyny zajmujące odpowiednio takie same miejsca w grupach spotykały się w finałach: C – o V miejsce, B – o III miejsce, A – o I miejsce.

Reprezentanci naszej szkoły wypadli w tych zawodach bardzo dobrze.


Po zaciętej walce, w której rywalizowało 16 drużyn dziewcząt, nasza reprezentacja w składzie: Karolina Meszek i Oliwia Macias z klasy 7b ostatecznie zajęła XI miejsce.

Wielki sukces osiągnęła natomiast drużyna chłopców w składzie: Igor Jabłoński, Bartłomiej Wnuk, Oskar Jarkowski z klasy 8a – II miejsce w Finale Wojewódzkim na 17 startujących drużyn.

Niezwykle emocjonujący stał się pokaz meczów finałowych zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się czołowymi zawodnikami województwa świętokrzyskiego. Uczniów zachwyciła technika i refleks grających, którzy podczas gry singlowej demonstrowali piękno tej dyscypliny sportowej. Poszczególne mecze wywołały ogromny entuzjazm i radość, udzieliła się ona uczestnikom kibicującym w tym wydarzeniu sportowym. Zdobywcy miejsc na podium zostali udekorowani pucharami i medalami, a pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie naszej szkoły co roku biorą czynny udział w zawodach i turniejach organizowanych przez SZS. Ale ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz w historii naszej szkoły chłopcy zostali wicemistrzami województwa w badmintonie drużynowym. W rywalizacji sportowej zazwyczaj zwycięża ten, kto potrafi narzucić przeciwnikowi swój styl walki, lepiej wykorzystuje swoje silne strony, a także słabości i błędy przeciwnika. Jest to sport bezpośredniej walki dwóch zawodników, konfrontacja sposobu ich myślenia, inteligencji i sprytu sportowego.

Zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy na treningi badmintona odbywające się w naszej szkole w środę i piątek o godz.14.10.


Opiekun sekcji badmintona: Alina Switek