Polska – nasza Ojczyzna

Niepodległość można upamiętniać na różne sposoby!

7 listopada 2019 roku odbyły się w naszej szkole dwie lekcje patriotyczne dla klas 0-4, a następnie 5-7, których celem było uczczenie 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie Małgorzaty Dalmaty-Konwickiej zaprezentowali bardzo bogaty program artystyczny o tematyce niepodległościowej. Tańce, pieśni i wiersze przeplatały się wzajemnie, tworząc harmonijną całość. Nie zabrakło polskich tańców narodowych: poloneza, krakowiaka i kujawiaka oraz wiersza pt. „Wolność dodaje skrzydeł”. Uczniowie wykonali także pieśni bliskie sercu każdego Polaka: „Piechota”, „Marsz I Brygady”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pieśń o przeszłości”, „Czerwone słoneczko”, zaś najmłodsze pokolenie szkoły – uczniowie klas pierwszych, będący świeżo po ślubowaniu, wykonali utwór pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Flagi, kotyliony, orły stanowiły dopełnienie wspaniałej atmosfery towarzyszącej obchodom.

Uczniowie klas VIII wzięli udział w ósmym Międzyszkolnym Marszu Niepodległości pod hasłem „Polska – Ojczyzna nasza”, którego organizatorem jak co roku była nasza szkoła. W towarzystwie miejscowych władz, przedstawicieli samorządu, uczniów i nauczycieli lokalnych szkół marsz do miejsca docelowego – Placu Uniwersału Połanieckiego – był doskonałym podsumowaniem uroczystych obchodów Święta Naszej Niepodległej!

Na kolejne uroczystości zapraszamy już za rok.

Małgorzata Dalmata-Konwicka