Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole

Aby wypromować zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży, w dniu 8 listopada społeczność naszej szkoły włączyła się w europejskie obchody Dnia Zdrowego Śniadania. W ramach przygotowań do tego dnia dzień wcześniej nadano komunikat przez radiowęzeł szkolny, przygotowano wystawkę promującą ideę spożywania zdrowego drugiego śniadania w szkole oraz przygotowano dekorację stołówki szkolnej.

Ósmego listopada wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez wychowawców i dzieci ze świetlicy szkolnej na uroczyste zdrowe śniadanie do stołówki szkolnej. Przy pięknie nakrytych stołach ze zdrową żywnością uczniowie zjedli ze swoimi wychowawcami zdrowe kanapki, warzywa, owoce, sałatki przygotowane przez rodziców. Spotkanie było okazją do wspólnej rozmowy, zabawy i rozwiązywania zagadek o zdrowym odżywianiu. Wiedza dzieci na ten temat pozytywnie nas zaskoczyła, wykazały się znajomością nazw warzyw i owoców, nawet tych egzotycznych. Ważnym aspektem spotkania był także problem marnowania żywności, o którym informowała nas zrobiona wystawka. W czasie śniadania towarzyszyła nam muzyka – piosenki o zdrowym odżywianiu.

Oprócz działań przygotowanych w stołówce szkolnej odbyły się także zdrowe śniadania w klasach. Wychowawcy klas wspólnie z uczniami zorganizowali zdrowe śniadanie w swoich oddziałach klasowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie i pomoc. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

Grażyna Kamińska