CZAS KARNAWAŁU – WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE

30-go stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Połańcu. Głównym celem spotkania była integracja grupy, kształtowanie postawy tolerancji i wrażliwości, a także wspólna zabawa, której nie zabrakło.

Karnawał to czas radości i kolorów, dlatego podczas warsztatów plastyczno–technicznych wszyscy wspólnie tworzyliśmy niepowtarzalne maski. Królowały cekiny, brokat i pióra. Po wspólnej pracy dzieci mogły odpocząć i zrelaksować się w Sali Doświadczania Świata, gdzie ogromne wrażenie zrobiły urządzenia multisensoryczne – światłowody, projektory, kule lustrzane, wodospady, pasma świetlne oraz interaktywne kolumny wodne. Połączenie dźwięków, światła i dotyku pozwoliły uczniom oderwać się od rzeczywistości, otworzyć na nowe doświadczenia i pobudzić zmysły.

Serdecznie dziękujemy terapeutkom zajęciowym z WTZ Połaniec – Magdalenie Markiewicz i Monice Parka za przygotowanie i prowadzenie warsztatów oraz nauczycielom, którzy w tym dniu towarzyszyli dzieciom.

 

                                                     Iwona Damm, Małgorzata Studnicka