Telefony zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Drodzy uczniowie i rodzice! W naszej szkole w dniach od 14 listopada do 15 grudnia trwają Dni Profilaktyki pod hasłem „Szczęśliwa głowa”.  Życzymy Wam z tej okazji, abyście zawsze byli pogodni, radośni i szczęśliwi. Czasem jednak zdarzają się w życiu takie chwile, kiedy nie możemy poradzić sobie z przykrymi emocjami, problemami, trudnościami. Niezależnie od wieku możemy przeżywać strach, lęk, złość, niepewność czy frustrację lub być pod wpływem silnego stresu. Jeśli te chwile przedłużają się lub problemy stają się bardzo dokuczliwe i nie możemy sobie z nimi poradzić – trzeba zwrócić się o pomoc do specjalistów.

               Poniżej zamieszczamy ulotkę MEN z przydatnymi kontaktami.

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

               Pozdrawiamy serdecznie rodziców i dzieci i życzymy naszym uczniom miłych i ciekawych Dni Profilaktyki.

                                                                                                                                     Dyrekcja szkoły