Sportowa Jesień – Mikro Granty 2 – Marsz Nordic Walking

W dniu 11 listopada 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości w sposób aktywny maszerując z kijami Nordic Walking.                                                                                                                    

       To już kolejne działanie UKS „Olimpek” w ramach projektu Mikro Granty 2 „Sportowa Jesień”. Tym razem liczna grupa 28 uczniów z klas siódmych, szóstych i piątych pod kierunkiem czterech pań uczących w szkole: E. Lasota. A. Switek, I. Sulik, B. Kozioł wyruszyła w okolice stadionu MKS Czarni, a następnie przemierzała leśne ścieżki w miejscowości Rudniki, aż do miejsca przy wiacie myśliwskiej na terenie nadleśnictwa Strużki. Przeszliśmy trasę 14 km doskonaląc technikę chodu z kijami Nordic Walking.

To świetna okazja, by pokazać młodym ludziom, jak spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie jesiennym, jak wzmacniać swój organizm i uczyć ruchów naprzemiennych, które poprawiają naszą koordynację, myślenie i pomagają uwolnić się od stresu. Jedną z atrakcji było pieczenie kiełbasek i ziemniaków przy ognisku i wspólne zabawy w przepięknej jesiennej scenerii bukowego lasu. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe medale.                                                                                                                                                         

          Projekt realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Zadanie wspiera Urząd Miasta i Gminy w Połańcu udzielając dotacji na dofinansowanie jego realizacji.

Ewa Lasota