Uczniowski Klub Sportowy „Olimpek” z Połańca realizuje program Mikro Granty 2 – „Sportowa Jesień”

       Projekt realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Zadanie wspiera Urząd Miasta i Gminy w Połańcu udzielając dotacji na dofinansowanie jego realizacji.

Dnia 29.10.2023 r. Uczniowski Klub Sportowy „Olimpek” w Połańcu w ramach programu Mikro Granty 2 – „Sportowa Jesień” – zorganizował Rajd Rowerowy do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Liczna grupa uczniów z klas siódmych i szóstych pod kierunkiem nauczycieli: pani Ewy Lasoty, pani Aliny Switek, pani Barbary Kozioł oraz pani Iwony Sulik wyruszyła w piękne, słoneczne niedzielne przedpołudnie z parkingu przed Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w drogę do Rytwian. Głównym celem Rajdu Rowerowego była aktywizacja sportowa uczniów, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz promowanie turystyki rowerowej, a tym samym odciągnięcie młodzieży od szklanych ekranów.

      Jazda na rowerze sprawiała, że uczniowie nie tylko kształtowali kondycję fizyczną, ale też podziwiali piękno jesiennego krajobrazu i wspaniale się integrowali. Przystankiem docelowym były ogrody klasztorne, w których odbyło się ognisko połączone z pieczeniem pysznych kiełbasek. Kolejną atrakcją były tory przeszkód do pokonania, między innymi jazda rowerem slalomem między pachołkami. Wszyscy uczestnicy za udział w konkurencjach otrzymali nagrody w postaci lampek rowerowych. Będąc w tym ważnym miejscu na turystycznej mapie województwa świętokrzyskiego zwiedziliśmy dawny klasztor Kamedułów, gdzie dzięki uprzejmości jednego z księży mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych opowieści o zakonie i dziejach Pustelni Złotego Lasu. Kiedy bezpiecznie wróciliśmy do Połańca uczestnicy Rajdu wyrazili, że czują się zrelaksowani, przyjemnie zmęczeni, szczęśliwi  i chętni do udziału w kolejnych wyprawach. Pokonaliśmy wspólnie 32 km na rowerach i spędziliśmy aktywnie niedzielę. W listopadzie będziemy organizować w ramach projektu  jeszcze dwa wydarzenia:

Marsz po zdrowie z kijami Nordic Walking

Marsz z energią – Nordic Walking po leśnych ścieżkach

Podczas wszystkich wypraw zaplanowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek.                     
 Dla uczestników przygotowaliśmy między innymi konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu!