„Akademia młodego smakosza”

„Akademia młodego smakosza” to innowacja oparta o warsztaty kulinarne prowadzone w klasie Ic w roku szkolnym 20222/2023 pod kierunkiem wychowawcy pani Justyny Michalskiej oraz nauczyciela współorganizującego naukę pani Danuty Pawełek. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. W pierwszym semestrze pierwszaki pod kierunkiem nauczyciela, przygotowały różnorodne potrawy takie jak: smaczne drugie śniadanie, wystrzałowa sałatka, krówki belferki czy pierniczki bożonarodzeniowe.

Zajęcia kulinarne dla dzieci są świetną formą wypoczynku i relaksu oraz doskonałym czasem na poznawanie świata oraz uczenia się pracy w zespole. Dzieci są pełne zapału i interesują się wszystkim tym, czego mogą dotknąć, spróbować, zbadać i doświadczyć za pomocą zmysłów. Taki sposób uczenia się poprzez bezpośrednie doświadczenia wspomaga zapamiętywanie i stymuluje pracę mózgu. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych, a przede wszystkim własnoręcznie wykonanych posiłków.

Podczas zajęć dzieci zdobyły niezbędne życiowe doświadczenia, wyzwoliły twórczą ekspresję, poznały sztukę i etykietę kulinarną w troskliwym, przyjaznym, ciepłym i inspirującym otoczeniu oraz nabyły nawyki zdrowego odżywiania i kultury spożywania posiłków.

mgr Justyna Michalska