Dzień aktywny

„Dzień aktywny”

26 października br. w naszej szkole był „Dniem aktywnym” w ramach działań programu profilaktyczno – wychowawczego na rok szkolny 2022/2023 pod hasłem „Żyj zdrowo”.  
Cała społeczność szkolna bardzo efektywnie włączyła się do akcji promowania aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy ubrani w sportowe stroje zaangażowali się w zadania realizowane na przerwach międzylekcyjnych.

Bicie rekordu śmiechu prowadzone przez Panią Małgorzatę Sokołowską  było świetną rozgrzewką tego dnia, pokazując tym samym, że śmiech to samo zdrowie.

Ćwiczenia śródlekcyjne? Czemu nie?! Pedagog szkolny Alicja Gujska Śledź, podczas audycji przez radiowęzeł,  przeprowadziła krótkie i proste ćwiczenia, które można wykonywać przy stoliku, tym samym rozluźniając mięsnie rąk, karku i kręgosłupa.

Nie mogło zabraknąć aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Belgijka prowadzona przez Panią Marzenę Drożdżowską, rozgrzała boisko szkolne do czerwoności.

Kolejna przerwa pod hasłem „Odklej się od ściany” zachęciła uczniów do wspólnego marszu korytarzami szkoły i jednocześnie pokonaniu toru przeszkód przygotowanego przez Sławomira Szydłowskiego i Rafała Mikodę.

Na naszym drzewie tematycznym zawisły prace dzieci klasy 0, klas: 1b, 1c, 1d, 2a, 2c, 2e oraz dzieci korzystających z zajęć na świetlicy szklonej. Kreatywność naszych najmłodszych uczniów możemy podziwiać na holu głównym przez cały kolejny miesiąc.
Dzięki zaangażowaniu pracowników świetlicy w całej szkole można przeczytać rymowanki o aktywności i promowaniu sportu.
Symboliczny JEŻ fotobudka również zamienił się w sportowca, i zachęcał wszystkich do zrobienia piłkarskiego zdjęcia. 

Pamiętajmy, że dzieci i młodzieży powinna średnio 60 minut dziennie spędzać czas przy aktywności o umiarkowanej lub dużej intensywności, zaś dorośli (18-64 lata) powinni wykonywać aktywność fizyczną przez 150–300 minut tygodniowo o umiarkowanej intensywności lub 75–150 minut o dużej intensywności.

Karolina Guzik