LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z NASZEJ SZKOŁY NA UROCZYSTEJ GALI W KIELCACH

W dniu 25 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się  uroczystość podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

W tegorocznej edycji zorganizowano 10 konkursów przedmiotowych. Spośród  13643 uczniów z całego obszaru województwa, przystępujących do udziału w eliminacjach I etapu, ostatecznie po III etapie (finałowym) uhonorowano tytułem laureata i nagrodzono 193 uczniów.

Dyplomy, zaświadczenia i pamiątkowe złote medale oraz słodkie piernikowe serca wręczali: Wojewoda Świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Pani Katarzyna Nowacka oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pan Jacek Wołowiec.

Uczniowie z naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w dziewięciu konkursach przedmiotowych:

 • do I etapu (szkolnego) przystąpiło 56 uczniów,
 • do II etapu (rejonowego) zakwalifikowało się 8 uczniów,
 • w III etapie (wojewódzkim) udział wzięło 5 uczniów.

Po ostatnim (III) etapie konkursowym laureatami i finalistami zostali:

 • Kamila Kareta (VIII f)laureatka III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki
  – opiekun: p. Małgorzata Głocka,
 • Hubert Śledź (VII d) – laureat III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii
  – opiekun: p. Wojciech Durma,
 • Szymon Kiełb (VII f)laureat III Wojewódzkiego Konkursu z Historii
  – opiekun: p. Aldona Tarnowska,
 • Filip Urban (VIII b) – finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Geografii
  – opiekun: p. Wiesława Trojanowska,
 • Kamil Kapuściński (VIII d) – finalista III Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki
  – opiekun: p. Marzena Abramczuk.

Opracowanie: Wojciech Durma