Zaszczep się wiedzą! Społeczna Kampania Informacyjna – włączamy się!

Akcja szczepień na covid-19 dzieje się blisko nas – w naszej szkole zorganizowano masowy punkt szczepień. Codzienne obserwacje osób przyjeżdżających z odległych zakątków Polski, dopuszczenie do szczepienia dwunastolatków, a w niedalekiej przyszłości młodszych dzieci, zainspirowały mnie do zwrócenia Waszej uwagi na ten temat.

Wsparcia szukałam u profesjonalistów – lekarzy, pielęgniarek. Przeprowadziłam rozmowę z naszą szkolną pielęgniarką panią Teresą i okazuje się, że są już w naszej szkole uczniowie, którzy się zaszczepili na covid -19. Zachęcam Was do szukania rzetelnych informacji na ten temat, niewielką porcję wiedzy umieszczam w załącznikach. Filmiki przypominają, na poważnie i z humorem, co to jest szczepienie, jak działają szczepionki. Zajrzyjcie koniecznie, zaproście Rodziców! Przeczytajcie wspólnie bajkę o dzielnym niedźwiadku Szczepanie! 

Grażyna Kamińska

Co to jest szczepienie? Dzieci wiedzą lepiej

Szczepienia są dla wszystkich, nie tylko dla dzieci

Jak działają szczepionki?

PRAWDZIWY LEKARZ ogląda BYŁO SOBIE ŻYCIE – Jak działa szczepionka?

Historia przekrętów i porażek: ANTYSZCZEPIONKOWCY. Skąd się wzięli?