„Zielone lekcje”

„Zielone lekcje” to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na potrzeby młodych ludzi, czyli Was, naszych uczniów. Zastanawialiśmy się, czego będziecie potrzebować po powrocie do nauki stacjonarnej. Pytaliśmy o to niektórych z Was. Wiemy, że potrzebujecie siebie, świeżego powietrza (zwłaszcza w tym cudownym, zielono–kwiecistym czasie dla przyrody), ruchu, „luzu”, wsparcia od nauczycieli.

Co Was czeka po powrocie? Oprócz „Tygodnia ulgi” nauczyciele będą organizować niektóre lekcje w terenie. Co to znaczy? To znaczy, że będziemy z Wami wychodzić w zielone, blisko przyrody, nie tylko wokół szkoły, ale też w inne miejsca w naszym mieście. Tam będziemy uczyć się przyrody,  praw fizyki, chemii, biologii, będziemy tworzyć, śpiewać, liczyć, rozmawiać o życiu, o Waszych sprawach, będziemy wszystkimi zmysłami doświadczać świata. Postaramy się wychodzić tak często, jak to będzie możliwe.

A może Wy macie jakieś pomysły na „zielone” lekcje? Gdzie? O czym? Jak? Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Wreszcie możemy wyjść z domu, znowu razem.

Do zobaczenia i wszystkiego zielonego dla Was 🙂