Konkurs „Kangur Matematyczny”

Logo konkursu Kangur Matematyczny

Informujemy, że dnia 18 marca 2021 r. w naszej szkole odbędzie się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów matematyki i rozwijanie logicznego myślenia.

Jest to konkurs o zasięgu międzynarodowym, ma charakter jednorazowego testu i odbywa się jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

W naszej szkole przeprowadzany jest w czterech kategoriach:

  • Żaczek – klasy drugie,
  • Maluch – klasy trzecie i czwarte,
  • Beniamin – klasy piąte i szóste,
  • Kadet – klasy siódme i ósme.

Każdy z uczestników konkursu „Kangur Matematyczny 2021” otrzyma układankę przestrzenną w formie breloczka (można go zobaczyć na stronie www.kangur-mat.pl).

W zależności od sytuacji epidemicznej w kraju planuje się dwie opcje przebiegu konkursu: w starej formie – papierowej lub elektronicznej.

W przypadku wersji papierowej najlepsi uczniowie uzyskają tytuł laureata, wynik bardzo dobry oraz dobry. W wersji elektronicznej nagrodami dla najlepszych uczniów będą upominki.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest przedsięwzięciem samofinansującym się i niedochodowym, uzyskiwane środki finansowe przeznaczone są na nagrody i organizacyjną obsługę Konkursu.

Prawo uczestnictwa w konkursie mają uczniowie, którzy dokonają wpłaty w wysokości 10 zł od osoby.

Uczniowie klas II i III chętni do wzięcia udziału w konkursie, proszeni są o zapisywanie się i dokonywanie wpłat u swoich wychowawców.

Uczniowie klas IV – VIII    będą mogli dokonać wpłat i zapisać się na liście na portierni szkoły. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.


 Wpłat i zapisów można dokonać w terminie do 26 stycznia 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie 😊

Organizatorzy