Ferie po Królewsku

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi zapraszają na „Ferie po Królewsku online”. Codziennie przez 14 dni – od 4 do 17 stycznia – na stronach internetowych i w mediach społecznościowych muzeów będą publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.

Codziennie, o różnych porach dnia, możecie gościć w innej rezydencji królewskiej. Czekają na Was warsztaty, webinaria, przedstawienia, filmy i konkursy z nagrodami, królewskie tańce oraz królewskie bajki. Szczegółowy program „Ferii po Królewsku” znajdziecie na stronach poszczególnych rezydencji:

Do aktywnego spędzenia ferii zaprasza także portal „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”.

Od 4 do 17 stycznia 2021 r. na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych będą publikowane filmy oraz karty pracy z pomysłami konstrukcyjno-artystycznymi.

Jak informują autorzy projektu, materiały zostały przygotowane głównie z myślą o odbiorcach w wieku 6-11 lat, ale będzie to okazja do wspólnego rodzinnego spędzenia czasu.
Filmy oraz karty pracy będą publikowane o godz. 10:00 przez cały okres ferii. Pierwszy film poświęcony jest sztuce origami.

Życzymy Wam udanych i aktywnych ferii!