Czytając bajki, poznajemy uczucia

„Czytając bajki, poznajemy uczucia i rozmawiamy o nich” – pod takim hasłem Panie Ewa Basińska i Dorota Wójcik z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach Filia w Staszowie przeprowadziły w naszej szkole zajęcia  o uczuciach. Przyjaźń i czułość były tematem przewodnim podczas spotkania zorganizowanego przez Marzenę Chylę w Walentynki.

Panie przeczytały dzieciom bajkę „Franklin i Walentynki” P. Bourgeois i B. Clark, która pokazała, jakie znaczenie ma w życiu przyjaźń.

Panie przedstawiły także Teatrzyk Kamishibai i bajkę „Czułość” A. Guilloppe, która była wstępem do rozmów o okazywaniu sobie czułości, sympatii, dodawaniu sobie otuchy.

Ważnym elementem zajęć było uwrażliwienie dzieci na siłę  przyjaźni i uczucia, jakie jej towarzyszą.

Dzieci wykonywały kartkę dla przyjaciela z miłym przekazem, składały serduszka z puzzli, rozmawiały o cechach dobrego przyjaciela, o tym, w jaki sposób okazujemy uczucia i jak ważne są one w naszym życiu.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze i dały dzieciom dużo radości. Były dla nich jednocześnie  przyjemne i pouczające, zaś  temat przyjaźni jest  ponadczasowy.

Marzena Chyla