Dzień Obdarowywania

Grudzień jest miesiącem, który obfituje w ważne wydarzenia, różne święta i zwyczaje. Jednym z nich są obchodzone 6 grudnia mikołajki – dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. W tym roku w naszej szkole odbywał się pod hasłem Dnia Obdarowywania, a za jego organizację odpowiadały panie: Aneta Ambroży, Marzena Chyla, Iwona Damm i Małgorzata Studnicka.

Od samego rana dało się wyczuć radosną atmosferę i szczególny klimat, a to za sprawą szanownego gościa, który miał się pojawić w murach szkoły i odwiedzić najgrzeczniejsze dzieci. W wielu zespołach klasowych uczniowie wraz z wychowawcami wymieniali się prezentami, a szkolne korytarze zalała fala czerwieni. Każdy, kto mógł, założył w tym dniu coś czerwonego, można więc było ujrzeć rozmaite mikołajowe akcenty: czapki, okulary, opaski z rogami renifera, czerwone sukienki, koszule czy sweterki.

Na holu głównym szkoły pojawiła się postać Mikołaja, obok której uczniowie mogli przypinać odpowiedzi na pytanie: Kogo i czym chciałabym/chciałbym obdarować?
Na karteczkach pojawiły się słowa skierowane do kolegów, koleżanek, przyjaciół, rodziców, nauczycieli, które zawierały przykłady oryginalnych, nietypowych „prezentów” w postaci radości, szczęścia, czułości, życzliwości, miłości, zrozumienia, wdzięczności, uśmiechu, obecności, grzeczności czy miłego gestu.

Organizatorzy przygotowali również tablicę z informacjami zachęcającymi społeczność szkolną do wzięcia czynnego udziału w kampanii „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której głównym celem jest kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Obdarować można bowiem także dobrym słowem, ciepłymi życzeniami, pamięcią o bliskich czy osobach chorych, samotnych.