Podsumowanie akcji charytatywnych „Zostań Aniołem” i „Wylosuj Anioła”

Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich.

Stefan Wyszyński

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wykazali się ogromną empatią i wrażliwością, przyłączając się do zorganizowanych w naszej szkole w listopadzie br. akcji charytatywnych „Zostań Aniołem dla dziecka z oddziału onkologicznego” oraz „Wylosuj Anioła”. Na ręce dyrekcji składamy zaś podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki prezentów na terenie placówki.
Kochani Szkolni Aniołowie! Jesteście wspaniali! Pokazaliście, że można liczyć na Wasze gorące serca, gdyż to dzięki Wam – osobom, którym nie jest obojętny los i cierpienie innych, te akcje miały szanse na powodzenie na tak szeroką skalę.  

Lęk, ból, niepewność, smutek, rozpacz, a często po prostu złość czy załamanie – to trudne emocje towarzyszące dzieciom i ich rodzinom podczas choroby. Kto nie zetknął się bezpośrednio z taką sytuacją, na ogół nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak ogromną walkę psychiczną i fizyczną musi stoczyć chora osoba, jak również jej bliscy. Wy jednak udowodniliście, iż wspólnymi siłami można dokonywać wielkich, niesamowitych rzeczy, że małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami szarej, czasem smutnej i bolesnej codzienności.  

Przez niespełna cztery tygodnie trwania akcji zebraliśmy mnóstwo prezentów (kocyków, jaśków, książeczek edukacyjnych, kolorowanek, kredek, rozmaitych zabawek, m.in.: pluszowych zwierzaków, misiów, lalek, pojazdów, puzzli, klocków, gier edukacyjnych, zręcznościowych czy usprawniających różne funkcje) oraz 99 kartek z życzeniami wsparcia od Szkolnych Aniołów. Spisaliście się znakomicie, tym bardziej, iż wszystkie prezenty trzeba było zakupić nowe ze względu na normy sanitarne, obowiązujące w szpitalach onkologicznych. Wasze kartki zawierały słowa otuchy, przepełnione były dobrą energią i miłością, niosły nadzieję oraz radość. Trafią one do chorych dzieci za pośrednictwem organizatora – Fundacji „Gdy Liczy się Czas” z Lublina, akcji „Wylosuj Anioła” oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Połańcu, którym przekazaliśmy prezenty i kartki, a którym także gorąco dziękujemy za pomoc w transporcie zebranych darów. Mamy nadzieję, że dzięki nim na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych dzielnych „wojowników” zmagających się na co dzień z cierpieniem, bólem i trudami choroby choć na chwilę pojawi się uśmiech i spełnią się ich marzenia.  

Organizacją przedsięwzięcia na terenie naszej placówki zajmowały się panie: Monika Skowron, Małgorzata Studnicka, Marzena Chyla, Iwona Damm oraz Aneta Ambroży, która była pomysłodawcą przeprowadzenia akcji na terenie szkoły i ich koordynatorem.

Organizatorzy akcji