Mój mały przyjaciel miś

Wspólne śpiewanie i duża dawka dobrej zabawy towarzyszyły zajęciom zorganizowanym pod hasłem „Mój mały przyjaciel miś” w związku z obchodzonym w dniu 25 listopada Dniem Pluszowego Misia. Spotkanie miało charakter integracyjno-rozwijający, a wzięli w nim udział uczniowie klasy I, II, IV i V wraz z nauczycielami współorganizującymi kształcenie.

Pluszowy miś to ulubiona zabawka niejednego dziecka. To przyjaciel najmłodszych, powiernik sekretów, radości, ale również trosk i zmartwień. Jest on towarzyszem dziecięcych zabaw i przygód. Dlatego też, pamiętając o tym, postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci w trakcie spotkania miały okazję zaprezentować swoje ulubione pluszaki, które przyniosły w tym dniu do szkoły. Podczas zajęć, słuchając muzyki relaksacyjnej i piosenek o misiu, rozwiązywały m.in. łamigłówki i zagadki, a także wykonały piękne prace plastyczne, wyklejając misie z wyciętych elementów. Doskonaliły przy tym sprawność manualną, grafomotorykę, spostrzegawczość, umiejętność planowania i współdziałania w sytuacjach zabawowo – zadaniowych.

Na spotkaniu, które poprowadziły panie – Aneta Ambroży i Marzena Chyla – panowała ciepła, radosna atmosfera, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości uczestniczenia w nim. Po zajęciach pełni entuzjazmu dopytywali nawet, kiedy odbędą się następne. W ramach podziękowań za zaangażowanie i aktywny udział otrzymali medale „Przyjaciel Pluszowego Misia” i dyplomy, zaś na zakończenie czekała na nich miła niespodzianka – małe co nieco w postaci degustacji pysznych Misiów Lubisiów.

Aneta Ambroży