Marchewkowa kawiarenka

14 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Połańcu odbył się Dzień Marchewki. Hol główny szkoły przeobraził się w nastrojową marchewkową kawiarenkę, którą licznie odwiedzali goście i degustowali pyszne i zdrowe dania.

Dekoracja została przygotowana przez wychowawców i dzieci ze świetlicy szkolnej, w organizacji tego przedsięwzięcia pomagał także pedagog szkolny. Menu kawiarenki było bardzo zróżnicowane, kolorowe i zdrowe dania kusiły odwiedzających uczniów, nauczycieli, rodziców i pozostały personel szkoły. Pyszną surówkę z marchewki i brzoskwini przygotowały Panie z naszej stołówki, a domowa lemoniada gasiła pragnienie uczestników wydarzenia.

Równie ciekawym miejscem był bogato zastawiony potrawami stół klasy VIII „a”. Uczniowie razem z rodzicami przygotowali kiermasz zdrowej żywności, na którym również królowały marchewkowe dania. Nie brakło też słodkości, które cieszyły się szczególnym powodzeniem. Z kiermaszem połączona była akcja charytatywna na rzecz osoby potrzebującej wsparcia. Dzięki ofiarności odwiedzających stoisko udało się zebrać 2400 złotych, które zostały przekazane potrzebującemu. Opiekę nad stoiskiem sprawowali uczniowie wraz z wychowawcą klasy i przedstawicielem Rady Rodziców – Panią Ewą Kutz. Warto podkreślić, że w przygotowania kiermaszu włączyły się również inne osoby, które chciały wesprzeć szczytny cel, pojawiła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Pomagali nam również opiekunowie szkolnego wolontariatu, udostępniając miejsce do krojenia produktów i wspierając akcję swoją aktywnością.

W głównym holu szkoły znajdowała się marchewkowa fotobudka, która cieszyła się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Przygotowana została także Marchewka Wzrostu, przy której dzieci, młodzież i dorośli mogli sprawdzić swój wzrost. Nie zabrakło też tablicy informacyjnej z ciekawostkami o tym popularnym warzywie, o walorach marchewki, witaminach, potrawach.

Tuż przed zamknięciem kawiarenki odwiedziły nas dzieci ze świetlicy szkolnej, które miały okazję przećwiczyć kulturalne zachowanie w lokalu, degustować lemoniadę, surówkę i ciasto marchewkowe upieczone przez wychowawców świetlicy.

Organizatorzy akcji