Spotkajmy się w bibliotece

Już od 20 lat w październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku świętujemy pod hasłem „Wyobraź sobie…”.

Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla wszystkich swoich czytelników wiele atrakcji.

  • Począwszy od 26 września, Europejskiego Roku Języków, codziennie w bibliotece witamy się w innym języku obcym. Nauczyliśmy się już powitania „Dzień dobry” w ośmiu językach, informacja o aktualnie obowiązującym wraz z wymową znajduje się na drzwiach biblioteki oraz na komunikatorze.
  • Za nami już spotkania z pierwszoklasistami w zaczarowanej krainie bajek i Tydzień Głośnego Czytania, trwa konkurs dla najmłodszych „Laleczka – postać ze znanej bajki”.
  • Na każdej długiej przerwie zapraszamy chętnych do „Akademii Gier Logicznych” – można pogimnastykować swój umysł, spędzić przerwę nieco inaczej.
  • „Książka jesieni” – plebiscyt dla uczniów klas II – VIII, zaczynamy dzisiaj, prosimy o przemyślenie, jakie książki powinny znaleźć się w zestawieniu. Zapraszamy do oddawania głosów w bibliotece do 25 października.
  • Od dzisiaj zapraszamy także uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie „Odkryj przygodę”. Zadania konkursowe znajdują się na tablicy obok biblioteki, na odpowiedzi czekamy do końca października.
  • Od 15 października odbędzie się także coroczny kiermasz taniej książki w czytelni. Będzie można pooglądać, poczytać, pozachwycać się…
  • Ogłaszamy również dwa całoroczne konkursy: „Czytelnik Roku” – dla uczniów klas IV – VIII oraz dla klas II i III na najlepiej czytającą klasę.

No i przede wszystkim – zapraszamy do czytania – mamy wiele atrakcyjnych książek dla czytelników w każdym wieku, a pogoda i coraz dłuższe wieczory sprzyjają relaksowi z książką.

Spotkajmy się w bibliotece!