Zajęcia sportowe z UKS „Olimpek” na Lodowisku MOSiR w Dębicy

Dzięki zaangażowaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpek” działającego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu  w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 zostały zorganizowane zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla uczniów biorących udział w zawodach sportowych oraz systematycznie uczestniczących w dodatkowych zajęciach sportowych z Programu SKS i Programu „KLUB”.

           To były dwa udane wyjazdy na Lodowisko MOSiR w Dębicy. Pierwszy 08 grudnia 2023 roku i drugi 31 stycznia 2024 r. gdzie uczniowie klas IV – VII  mieli okazję doskonalić technikę jazdy na łyżwach i świetnie się bawić.

           Celem wyjazdu było:

  • propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu;
  • rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;
  • hartowanie i uodpornienie organizmu;
  • utrwalenie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie;
  • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

 Każdy uczeń rozsądnie korzystał z możliwości, jakie daje lodowa tafla. Przez dwie godziny całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Grupa uczniów pod opieką pań uczących w szkole pani Ewy Lasoty, Aliny Switek i Barbary Kozioł  zrelaksowana wróciła do domu. Oczywiście padły pytania, „Kiedy następny wyjazd? Czy w tym roku jedziemy na narty?”

Zdjęcia do obejrzenia w galerii: