Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych

18 kwietnia w Rytwianach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych. Na malowniczych trasach obok Pustelni Złotego Lasu rywalizowali uczniowie szkół terenu całego województwa. Bardzo dobrze spisali się uczniowie reprezentujący szkoły z terenu Połańca.
W biegu na 1000 metrów szkół średnich zwyciężył KAROL BĄK a czwarte miejsce zajął KUBA TAŁAJ .
W biegu na 500 metrów najmłodszych uczestników czyli klas 4 szkoły podstawowej drugie miejsce wywalczył – WOŹNIAK JAKUB.
W biegu na 1000 metrów klas 6 i 5 na czwartym miejscu finiszował GOMUŁA KAMIL.
W biegu na 800 metrów dziewcząt klasy 7 i 8 piąte miejsce zajęła DANIELA XU.
W klasyfikacja drużynowej szkół średnich 3 miejsce wywalczyli reprezentanci ZS w Połańcu (Kamil Bąk, Kuba Tałaj, Michał Smoleń, Konrad Litwin i Kacper Godzwon)
W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych również na 3 miejscu zawody ukończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im.T. Kościuszki w Połańcu (Gomuła Kamil, Flisiak Mikołaj, Sawicki Igor, Witek Jan, Maj Alex, Golba Wiktor, Utnik Radosław).
Opiekunami zawodników byli Krzysztof Kazberuk, Rafał Mikoda oraz Sławomir Szydłowski.