Podsumowanie projektu dofinansowanego z  Ministerstwa Sportu i Turystyki

ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów „Sporty zimowe 2022”

Dzięki zaangażowaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpek” działającego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu  w tym roku zostały zorganizowane zajęcia nauki jazdy na nartach i łyżwach dla uczniów systematycznie uczestniczących w dodatkowych zajęciach sportowych.

Projekt był dofinansowany przez UMiG w Połańcu.

W projekcie uczestniczyło 120 dzieci z terenu Miasta i Gminy Połaniec. Podczas trzech weekendowych wyjazdów nasi młodzi sportowcy zdobywali podstawowe umiejętności jazdy na nartach i łyżwach, a także uczyli się jak zachować bezpieczeństwo na stoku czy lodowisku.

Zrealizowane zostały dwa wyjazdy na stoki narciarskie do Tylicza i Bałtowa oraz jeden wyjazd na lodowisko w Dębicy.

Na każdym ze stoków przeprowadzona została nauka jazdy na nartach pod okiem czterech instruktorów narciarstwa. Uczniowie zostali podzieleni na grupy pod względem umiejętności narciarskich. Niektórzy uczestnicy projektu pierwszy raz założyli deski, czy łyżwy na nogi.

W trakcie realizacji zadania opiekę nad dziećmi w czasie podróży, oraz na stoku sprawowały panie uczące wychowania fizycznego w SP Połaniec: Ewa Lasota, Monika Pławska, Alina Switek. Osiągnięte rezultaty realizacji projektu to przede wszystkim: nabycie umiejętności jazdy na nartach i łyżwach, wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, uspołecznianie w dobie COVID19.

Podczas przerwy w nauce jazdy dzieci miały podany ciepły posiłek.

Udział w projekcie był bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Koordynatorzy: Ewa Lasota i Monika Pławska