Wielkanocny Kiermasz Charytatywny

Okres Świąt Wielkanocnych stał się impulsem, aby stworzyć w naszej szkole klimat jedności, dobroci i wzajemnej pomocy. Ostatnie lata izolacji spowodowały zbyt duże skupienie się na potrzebach jednostki zapominając o otaczających nas ludziach, a szczególnie tych, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. Jedną z takich osób jest zmagający się z nowotworem uczeń klasy 5 „b”, której wychowawcą jest Pani Anita Cichoń. Zdecydowaliśmy się wesprzeć jego walkę z chorobą poprzez organizację różnorodnych działań, w trakcie których zbierane były pieniądze na jego leczenie. W zbiórkę włączyła się cała społeczność szkolna, co sprawiło nam wielką radość i pozytywnie wpłynęło na efekt akcji.

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego 1 kwietnia 2022 roku odbył się finał Memoriału Krzysztofa Dobrocha. Pieniądze zebrane w tym dniu zostały w całości przekazane na poczet naszej zbiórki. Jednocześnie, ten dzień, stał się „Dniem bez plecaka” oraz „Dniem piżamy” – co pozytywnie wpłynęło na uczniów, wprowadzając element rozluźnienia i radości.

11 kwietnia 2022 roku na terenie szkoły, zorganizowany został kiermasz charytatywny, stanowiący punkt kulminacyjny zbiórki. Skala wydarzenia przerosła znacząco nasze oczekiwania. Młodzież z klasy 7 „c” wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym wykonała różnego rodzaju ozdoby świąteczne, rękodzieła oraz dekoracje, a Miasto i Gmina Połaniec wsparło akcję gadżetami promocyjnymi na loterię. Natomiast pyszne ciasta, słodkości oraz ozdoby wielkanocne wzbogacające nasz kiermasz były zasługą uczniów i rodziców dzieci z klasy 5 „b” oraz 7 „c” jak również Pań: Grażyny Kamińskiej, Zosi Sowińskiej, Mirosławy Młodzińskiej, Marzeny Rybak, Anity Cichoń oraz Sabiny Roguz.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i pracowników szkoły. Wszystkie oferowane na kiermaszu gadżety rozeszły się błyskawicznie, ale jeszcze szybciej znikały przepyszne ciastka, ciasteczka i inne wyroby cukiernicze.

Dzięki wszystkim wspominanym wydarzeniom udało się zebrać kwotę 4900 zł, która w całości została przekazana na konto fundacji, pod której opieką jest chłopiec.

Sukces akcji nie byłby możliwy dzięki zaangażowaniu tak ogromnej liczby osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za okazaną pomoc i wparcie. Szczególne podziękowania składamy wszystkim osobom, które aktywnie wparły akcję, dyrekcji, nauczycielom, wolontariuszom oraz pracownikom szkoły za pomoc przy organizacji imprez, Pani Iwonie Damm za pomoc w nagłośnieniu inicjatywy wśród grona pedagogicznego i uczniów klas młodszych oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec – Panu Jackowi Nowakowi za przekazane gadżety. Dziękujemy również kasjerce Banku Spółdzielczego w Połańcu za wsparcie i ogromną cierpliwość podczas liczenia pieniędzy.

Mamy nadzieję, że czas poświęcony na przygotowania, współpraca tak wielu osób oraz przekazane środki przyczynią się do poprawy relacji społeczności szkolnej, otwartości na potrzeby drugiego człowieka, a przede wszystkim pomogą w walce chłopca z chorobą.

Monika Moryto

Dorota Jakubas