Goście w świetlicy szkolnej „Pszczółki” SP Połaniec

W dniu 8 września odwiedziła świetlicę grupa uczniów wraz  z opiekunami ze szkoły podstawowej w Osieku. W ramach współpracy i realizacji projektu grantowego „Wzmacniamy swój potencjał organizacyjny” Stowarzyszenia Osieczanie „Zielone Gminy” organizowanego ze środków Unii Europejskiej i Stowarzyszenia „Bliżej” w Połańcu opracowano, przygotowano i przeprowadzono dla uczniów klasy III b warsztaty otwarte pt. „Woda jest darem”.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wzajemnego poznania się w trakcie zabawy integracyjnej „wędrująca kropelka” i wykonania wizytówek z wodnym symbolem. W wodnej aranżacji zostały zaprezentowane prace wykonane przez dzieci z naszej świetlicy, co stało się okazją do zainicjowania ciekawej dyskusji na temat wody. Na spotkaniu stworzyliśmy kolaż o wodzie, poznaliśmy historię jednej kropelki, układając puzzle, obejrzeliśmy prezentację w genially, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: jak chronić wodę na Ziemi?

Wspólne zabawy ruchowe z wykorzystaniem niebieskiego materiału i balonów pozwoliły nam się zrelaksować i ucieszyć. Z rundki ewaluacyjnej wynikało, że uczniom spotkanie się bardzo podobało, a najciekawszym fragmentem warsztatów okazały się eksperymenty z wodą. Dzieci wykazały się wspaniałym myśleniem logicznym, mądrym stawianiem hipotez i właściwym wnioskowaniem. Nie zabrakło samej wody do picia, podanej uczniom z cytryną, pomarańczą, limonką i miętą, zwrócono także uwagę, jak jest ona ważna dla funkcjonowania naszego mózgu i innych organów, dla usprawnienia procesu nauki.

Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej ze spotkania.