Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jak co roku, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Warto pamiętać, że został on ustanowiony przez ONZ, a jego organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko.  Jego głównym celem jest zwiększanie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.  

2 kwietnia jest dniem szczególnym, ponieważ każdy z nas może zapoznać się z tą niezwykle trudną tematyką, zrozumieć istotę autyzmu oraz okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują. Może to być również początek głębszego zrozumienia osób dotkniętych autyzmem, uwrażliwienia się oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób, które na co dzień muszą mierzyć się z tą niepełnosprawnością, a także ich rodzin.  

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, z której dowiecie się czym jest autyzm, jakie są jego objawy, w jaki sposób to zaburzenie wprowadza zmysły w błąd oraz jak możemy wspierać osoby ze spektrum autyzmu.  Bądźmy przyjaciółmi osób z autyzmem, nie wierzmy w krzywdzące mity i pomagajmy sobie wzajemnie nie tylko 2 kwietnia, ale każdego dnia.  

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (canva.com)

Danuta Pawełek
Iwona Damm
Małgorzata Studnicka