Program „Klub” – edycja 2019

W 2019 roku w naszej szkole realizowane były zajęcia sportowe w ramach programu KLUB. Rządowy Program KLUB ma na celu rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Wniosek o dofinansowanie w ramach programu został napisany i zrealizowany pod kierunkiem Stowarzyszenia na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin „Bliżej,” które ściśle współpracuje z naszą szkołą. W zajęciach sportowych, prowadzonych przez panie Monikę Pławską i Alinę Switek, uczestniczyło 25 zawodniczek piłki siatkowej w wieku 10-12 lat oraz 20 zawodników badmintona w wieku 10-15 lat. Treningi odbywały się systematycznie 2-3 razy w tygodniu po 2 godziny.

Zajęcia sportowe miały za zadanie poprawę sprawności ogólnej, techniki indywidualnej oraz wewnętrznych relacji w grupie poprzez integrację uczestników. Przygotowywały ich także do zdrowej sportowej rywalizacji. Przeprowadzone zostały również oraz umieszczone w Narodowej Bazie Talentów testy sprawności fizycznej, które mają na celu sprawdzenie stopnia rozwoju pozyskanych umiejętności ruchowych. 

Udział w programie pozwolił także na wzbogacenie szkolnego sprzętu sportowego, który ułatwi, usprawni i uatrakcyjni pracę na zajęciach. Kupiono m.in. piłkę trenażową, piłki i siatkę do siatkówki, stroje sportowe, słupki stalowe przejezdne z przeciwwagą oraz siatkę, rakiety i lotki do badmintona.

W ramach programu odbyły się następujące wydarzenia sportowe:

  • Memoriał Krzysztofa Dobrocha;
  • Mecz towarzyski Absolwentki & Ósmoklasistki;
  • Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły;
  • Wyjazd integracyjny do parku trampolin w Rzeszowie;
  • Aktywna przerwa – tenis stołowy;
  • Konkurs plastyczny „Sport w wyobraźni ucznia”;
  • Wewnątrzszkolny turniej badmintona.

Nasi zawodnicy i zawodniczki osiągali także sukcesy: II miejsce w finale wojewódzkim w Drużynowym Badmintonie Chłopców oraz III miejsce w Półfinałach Świętokrzyskich Minipiłki Siatkowej.

Przy realizacji programu współpracowałyśmy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędem Miasta i Gminy Połaniec, UKS Żaczek, UKS Olimpek, Klubem Delfin, Radą Rodziców przy SP Połaniec, AVIVA – Staszów, DAVPOL – Rytwiany.

Monika Pławska, Alina Switek